20.01.2018 19:09

20.01.2018 (sobota), 10.00 hod., umelá tráva, K.N.Mesto

MŠK K.N.Mesto   -   MFK Vítkovice   3 : 1   ( 1 : 1 )

Komentár:

V ďalšom prípravnom zápase sme sa po vysokej prehre s Baníkom stretli opäť s Ostravským tímom, tentoraz s MFK Vítkovice, hrajúcimi Moravsko-sliezsku ligu (2.liga). So súperom sme v minulej zimnej príprave prehrali 1:3 a teda sme sa ako-tak poznali. Chlapci na začiatku zápasu ešte akoby celkom nestrávili vysokú prehru s Baníkom, pohyblivý súper sa pomerne rýchlo ujal vedenia. Zhruba od 25 minúty prvého polčasu sme sa ale značne zlepšili, chlapci odvážnejšie útočili a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Maťa Mačineka. Aj naďalej sme boli mierne lepším tímom, do vedenia nás mohol posunúť výborný Maťo Hrošovský ale nepremenil jedenástku, nariadenú za faul na Mačineka v pokutovom území. Do druhého polčasu sme vybehli s niekoľkými zmenami, pričom obraz hry sa prakticky nezmenil. Po našej prevahe sme išli konečne do vedenia gólom Maťa Hrošovského po peknej krídelnej akcii a presnej finálnej prihrávke. Tento gól ale paradoxne posmelil súpera, niekoľko veľmi dobrých šancí zlikvidoval novic v našej bráne, Matej Kubišta (prišiel z konkurenčnej Bánovej). Zápas rozhodol tretí gól po výbornej kolmej akcii stredom ihriska, kde zakončujúci osamotený Miro Bobčík upravil povedľa brankára na 3:1. V tomto zápase s kvalitným súperom chlapci predviedli veľmi dobrý výkon, hrali v pohybe a nasadení a čiastočne odčinili slabší výkon z prvého zápasu.

Tréner: Pavol Brisuda

Vedúci družstva : Miro Bobčík