12.kolo II.ligy staršieho dorastu - U 19 proti Bytči

Juventus Žilina-Bytča U 19 - MŠK K.N.Mesto U 19         1 : 5    ( 1 : 0 )

Góly: Hrošovský-2, Tomáš, Opial, Škor

Zostava : Kubaščík – D.Ploštica, Bryndziar, Opial, Tomus, Mičunda, Ovečka, Mrmus, Tomáš, Hrošovský, Macek

Na striedanie : Bobčík, Godó, Slota, Rabčan, Škor, Mačinek

Komentár:

V zápase proti nováčikovi súťaže nám chýbali niekoľkí chorí a zranení hráči. Navyše pred začiatkom zápasu začalo intenzívne pršať, čo už aj tak mokrému ihrisku značne uškodilo. Terén tak postupne bol možno aj za hranicou regulárnosti.

Domáci v doterajšom priebehu súťaže predvádzali prekvapujúco dobré výkony, čo potvrdzovali od začiatku zápasu. Na ťažkom podmáčanom a blatistom teréne sa súper lepšie orientoval, hral jednoducho a priamočiaro. My sme mali optickú hernú prevahu, loptu sme držali častejšie na kopačkách ale do zakončenia nás veľmi dobre fungujúca domáca obrana prakticky nepúšťala. Naopak po rýchlych protiútokoch si domáci vypracovali v 1.polčase viac dobrých šancí ako naši chlapci. A tak sa dostali aj do zaslúženého vedenia, kedy domáci hráč spoza 16-tky veľmi pekne trafil ľavý horný kút našej brány – 1:0. Do konca polčasu sme už nedokázali zareagovať na tento nepriaznivý stav a tak do kabín išli domáci s prekvapujúcim ale zaslúženým vedením.

Do druhého polčasu sme zmenili taktický herný koncept, kedy presing na súperovej polovici sme vysunuli až k domácemu brankárovi. Začali sme súpera kvalitnejšie dostupovať, spresnili sme kombinácie a začali sme sa na ťažkom teréne viac pokúšať o streľbu z diaľky. A zrazu všetko začalo fungovať. Už tesne po prestávke sme vyrovnali peknou strelou Kuba Tomáša spoza 16-tky-1:1. Potom po veľmi peknej priamočiarej akcii išiel Maťo Hrošovský sám na brankára  avšak domáci obranca ho zozadu stiahol a rozhodca správne vytiahol červenú kartu. Navyše sme z následného priameho kopu Maťom Opialom peknou strelou strelili vedúci gól-1:2. Od tohto momentu sme už mali zápas pod kontrolou aj keď snaživý a bojovní domáci mali ešte niekoľko nebezpečných protiútokov. Po ďalšom góle Maťa Hrošovského na 1:3 sme aj posledný odpor domácich zlomili a do konca zápasu to už bola iba otázka skóre. Po ďalších góloch Maťa Hrošovského a Tomáša Škora sme zápas nakoniec vyhrali výrazným rozdielom 5 :1.

V tomto zápase sme ukázali dve tváre družstva. V prvom polčase ustráchaný opatrný futbalový herný prejav bez rizika a väčšej bojovnosti. V druhom sa chlapci zdravo nahnevali a predviedli výborný kolektívny výkon plný bojovnosti a futbalovej odvahy. V tom treba pokračovať aj v ďalších zápasoch, nakoľko takýto konsolidovaný hráčsky káder má rozhodne naviac, ako doteraz predviedol.

Chlapcov v zápase tradične viedol ako hlavný tréner Palo Brisuda za asistencie vedúceho družstva Mira Bobčíka.