MŠK K.Nové Mesto U 19 - LAFC Novohrad Lučenec U 19 1 : 2 (1 : 1)

30.10.2016 08:47
29.10.2016, 13.kolo II.ligy st.dorastu U 19 ročník 2016/2017, prírodná tráva, K.N.Mesto

MŠK Kysucké Nové Mesto  -  LAFC Novohrad Lučenec  1 : 2 ( 1 : 1 )

Gól : Erik Mrmus

Zostava :
Kučák - Pažický, Holeš, Bryndziar (Kubišta), D.Ploštica, Kašuba (K), Minárik (Ovečka), Mrmus, Mačinek (M.Ploštica), Hrošovský, Zajac

Komentár:
V poslednom jesennom kole II.ligy st.dorastu U 19 sezóna 2016/2017 sme sa stretli s kvalitným družstvom LAFC Lučenec, ktoré doma dokázalo poraziť aj vedúci Martin. My sme po výbornom výkone v Námestove chceli konečne uspieť aj na domácom trávniku, kde sa nám túto jeseň absolútne nedarí. Chlapci na ťažkom teréne išli do zápasu s odhodlaním, od úvodu zatlačili hostí do defenzívy a snažili sa dostávať kombinačnou hrou do zakončenia. Zápas sa pre nich začal vyvíjať veľmi dobre, nakoľko už zhruba po 15 minútach po dlhom pase z našej polovice a po zlom vybehnutí hosťujúceho brankára sa Rišo Zajac ocitol v 100 % šanci. Faul gólmana súpera ešte pred 16-tkou mu zabránil  skórovať ale prišla zaslúžená červená karta a naša dlhá presilovka o jedného hráča. Tú sme následne využili po nedorozumení náhradného brankára a stopéra hostí, pričom Erik Mrmus už nemal problém skórovať do prázdnej bránky - 1:0. Zdalo sa, že budeme pokračovať v zlepšenom hernom prejave z Námestova ale opak bol pravdou. Začali sme sa utápať v neúčelných zdĺhavých kombináciách na vlastnej polovici a nedokázali sme preniesť hru do nebezpečnejších priestorov pred súperovou bránou. Lučenec sa zatiahol do defenzívy a čakal na brejky, kde využíval silu svojho hrotového útočníka. Za neefektívnu hru nás potrestal ešte v prvom polčase vyrovnávajúcim gólom, keď po prieniku ľavého krídelníka  a jeho presnom centri skóroval hráč hostí dorážkou z päťky - 1:1. Obraz hry sa nezmenil ani po našom striedaní v druhom polčase. Naďalej sme hrali komplikovane, mali sme síce výraznú územnú prevahu ale ťažko sme sa presadzovali proti pohyblivým a disciplinovane hrajúcim hráčom súpera. Rozhodujúcim momentom tohto vyrovnaného zápasu sa ukázala naša 100 % šanca, kedy Erik Mrmus po závare pred súperovou bránou na dvakrát nedokázal prepasírovať loptu do siete. A tak prišiel trest na druhej strane. Po ojedinelom brejku hostí sa opäť na krídle presadil hosťujúci útočník a po jeho presnom centri krásne hlavou skóroval jeho spoluhráč na hrote útoku - 1:2. Do konca zápasu sme sa už nedokázali presadiť, hrali sme kŕčovito a bez nápadu. A tak sme doma opäť smolne prehrali a zavŕšili tak nevydarenú jeseň na domácom trávniku. V zimnej príprave teda máme na čom pracovať, naše výkony na jar musia mať úplne inú úroveň. Ale to musia chlapci na sebe popracovať, bez ich ochoty to nepôjde.

V zápase chlapcov tradične viedol ako tréner Pavol brisuda a ako vedúci družstva Miro Bobčík