I.kolo st. dorastu

01.09.2016 10:15

Dohrávané 1. kolo II.ligy staršieho dorastu, 01.09.2016, 10.00 hod., prírodné trávnaté ihrisko FK Stráža

Zostava MFK K.N.Mesto U-19 :
Godó - Ploštica, Bryndziar, Holeš, Pažický, Kašuba, Ferianec, Mrmus (Mačinek), Minárik, Škor, Hrošovský

FK Stráža U 19 - MFK Kysucké Nové Mesto U 19 0 : 4 ( 0 : 1)

V dohrávanom 1.kole II.ligy staršieho dorastu U 19 sk.stred sme sa stretli s nováčikom súťaže FK Stráža, ktorý na základe administratívneho splnenia podmienok postupoval až z III. ligy st.dorastu. V zaujímavom zápase sme predviedli herne o triedu lepší výkon ako v nedeľu proti ďalšiemu nováčikovi FK Teplička. Chlapci sa od začiatku zápasu snažili o tvorivý kombinačný futbal, súpera jasne herne prevyšovali, chýbalo len lepšie finálne zakončenie rozvinutých akcií. V prvom polčase sme mali výborné držanie lopty, od stopérov sme sa snažili hrať kombinačný futbal, ovocie priniesla až akcia na konci prvého polčasu, kde po centrovanej lopte na zadnú tyč výborne hrajúci Jaro Minárik spätnou hlavičkou našiel strelecky disponovaného Tomáša Škora, ktorý z päťky pohotovo upratal loptu do siete - 0 : 1. Naďalej sme hrali výborný kombinačný futbal, domáci hrozili prakticky len po nakopávaných dlhých loptách za obranu. Tie však riešili výborní stopéri na čele so spoľahlivým Erikom Godom v bráne. V druhom polčase sme hneď na začiatku udreli opäť po výbornej prihrávke Jara Minárika a pohotovom zakončení Tomáša Škora z hranice 16-tky - 0 : 2. Až do konca zápasu sme mali jasnú hernú prevahu, ktorú pretavil na 0 : 3 výborne hrajúci striedajúci Matúš Mačinek - 0 : 3. Skóre upravil na pohodlných 0 - 4 pohyblivý a v druhom polčase výborne hrajúci Martin Hrošovský. Až do konca zápasu sme kontrolovali vývoj stretnutia, predviedli sme celkovo vyspelý herný výkon, ktorý je prísľubom do ďalších zápasov. Toto družstvo má veľký herný potenciál a pri posilnení ďalšími kvalitnými hráčmi (ktorí dnes chýbali) môže pomýšľať v súťaži už tento rok nad veľmi dobré umiestnenie. Dnes by som vyzdvihol výborný výkon obrany, ktorá domácich prakticky celý zápas nepustila do vyloženej šance a naopak výborne podporovala našu ofenzívnu snahu. Ak chlapci zahrajú podobne ako dnes, v Rakytovciach aj následne s Bánovou musia brať 3 body. Ale to je len teoretická úvaha, bez poctivej roboty na ihrisku to určite nepôjde!

V zápase chlapcov viedol tréner U 19 Pavol Brisuda.