5.kolo II.ligy st.dorastu U19 v Rakytovciach

04.09.2016 10:18

Miroslav Bobčík | 04.09.2016

04.09.2016, 10.00 hod., 5.kolo II.ligy st.dorastu U-19, prírodná tráva v Rakytovciach,

FK Rakytovce U-19 - MŠK K.N.Mesto U-19 0 : 3 ( 0 : 1 )

Góly : D.Ploštica - 2, Zajac

Zostava: Godó - D.Ploštica, Bryndziar (C), Holeš, Pažický (Kubišta), Kašuba, Ferjanec, Mrmus (Mačinek), Minárik (M.Ploštica), Škor (Zajac), Hrošovský

Komentár:
V Rakytovciach na dosť hrboľatom ihrisku sme od začiatku zápasu mali územnú aj hernú prevahu, ale vo finálnej a predfinálnej fáze nám chýbala väčšia presnosť a futbalové umenie. Naše akcia často končili ofsajdom, chlapci si nevedeli ustrážiť postavenie na línii obrannej formácie domácich. Vykúpením bola až pekná krídelná akcia na konci polčasu, kedy šikovný Hrošovský po obídení súpera odcentroval na zadnú tyč a Dominik Ploštica nemal problém hlavou otvoriť skóre zápasu - 0 : 1. V druhom polčase pokračovala naša herná dominancia, ale dlho bez gólového efektu. Najmä 100 % šanca Ferjanca, ktorému krásne na podnose naservíroval loptu Jaro Minárik, bola trestuhodne zahodená. Mohlo sa nám to aj vypomstiť, nakoľko domáci v jedinej zápasovej 100 % šanci mohli kľudne vyrovnať. Našťastie Erik Godó záchránil na čiare istému gólu. Po prestriedaní sme predsa len unaveného súpera dorazili na konci zápasu ďalšími dvoma gólmi. Najskôr strelecky disponovaný Dominik Ploštica opäť hlavou krásne prehodil domáceho brankára - 0 : 2. Napokon 3 min. pred koncom zápasu striedajúci Rišo Zajac krásne obišiel brankára domácich a z uhla trafil presne k tyči - 0 : 3. V tomto zápase sme predviedli priemerný výkon ale nechýbala snaha o kombinačnú hru, niektoré akcie na nerovnom teréne vyšli lepšie iné horšie. Pozitívom je kvalitná obranná hra, kde sme súpera prakticky do ničoho nepustili (okrem spomenutej šance za stavu 1 : 0). V budúcom kole hostíme Bánovú, je nutné potvrdiť stúpajúcu formu a opäť brať 3 body.