20.kolo II.ligy - starší dorast U 19 proti vedúcemu Martinu

06.05.2017 15:27


06.05.2017, 10.00 hod., 20.kolo II.ligy staršieho dorastu U 19, prírodná tráva, K.N.Mesto


MŠK Kysucké Nové Mesto U 19   -   MŠK Martin U 19    1 : 1   ( 0 : 0 )


Gól : Martin Hrošovský (11 m)

Zostava: Godó - D.Ploštica, Bryndziar, Pažický, Škor (Holeš), Mičunda, Mrmus (Mačinek), Tomáš, Hrošovský, Minárik, Bobčík (Zajac, M.Ploštica)

Komentár:

V 20.kole II.ligy staršieho dorastu sme sa stretli s priebežným lídrom súťaže, družstvom MŠK Martin. Naše družstvo je v poslednom čase značne zdecimované chorobami a zraneniami, čo veľmi sťažuje našu cestu za vyššou kvalitou a lepšími výsledkami. K dlhodobo zraneným Kubištovi, Kubalovi, Ovečkovi pribudli v týždni ďalší chlapci. Marek Kašuba má nepríjemné zranenie chrbáta, Mišo Mičunda a Tomáš Škor majú natiahnuté triesla, Miro Bobčík v piatok netrénoval pre chrípkové stavy, Maťo Milo sa z chrípky iba doliečuje, Maťo Mačinek po dlhšej chorobe ešte poriadne netrénoval. Marek Holeš po osobných problémoch prišiel na zápas prakticky bez tréningu, Rišo Zajac kvôli škole s chlapcami v týždni trénuje iba minimálne. A v takomto stave sme sa postavili proti celkovému lídrovi súťaže. Na zápas sa podľa vlastného rozhodnutia postavili aj chorí a zranení Bobčík, Mičunda a Škor. Nastúpili sme teda v rovnakej zostave ako v poslednom vydarenom stretnutí proti Rakytovciam.

Napriek týmto veľkým problémom sa od začiatku stretnutia naši chlapci lídrovi súťaže vo všetkom vyrovnali, hral sa výborný celoplošný agresívny futbal, plný súbojov a dramatických situácií pred oboma bránami. Ako prvý pohrozil náš súper nebezpečnou akciou po pravej strane, odkiaľ hosťujúci útočník poslal nebezpečnú strieľanú prihrávku pred bránu, kde zareagoval výborne hrajúci Matúš Bryndziar odkopom do bezpečia. My sme kontrovali 100 % šancou Erika Mrmusa, ktorý sa po kombinácii stredom ihriska ocitol zoči-voči hosťujúcemu brankárovi ale nenapodobil zakončenie proti L.Mikulášu, trafil iba jeho nohy. Naďalej sa hral otvorený futbal, v ďalšej čistej šanci, ktoprá sa už ani nedala zahodiť sa ocitol opäť výborne hrajúci Maťo Hrošovský. Po krásnom úniku išiel sám na brankára, po pravej ruke mal ešte nabiehajúceho osamoteného Mira Bobčíka ale rozhodol sa pre individuálnu akciu. Napriek tomu, že obišiel brankára, nedokázal poslať loptu do prázdnej brány cez dvoch brániacich hosťujúcich hráčov. Hneď z výkopu brankára súpera sme absolútne podcenili dlho letiacu loptu a mohol nás za to potrestať útočník hostí, našťastie našu bránu prestrelil. V prvom polčase sme trestuhodne zahodili ďalší samostatný nájazd na brankára, výborne hrajúci Mšo Mičunda taktiež zoči-voči neuspel. To sa nám mohlo v tomto zápase vypomstiť. Ešte v prvom polčase sme striedali chorých a zranených hráčov, namiesto Mira Bobčíka prišiel na ihrisko Rišo Zajac a namiesto Tomáša Škora defenzívnejší Marek Holeš.

Aj druhý polčas bol hektický, my sme hrali o česť a dobré meno, súper o víťazstvo v celej súťaži. Naši chlapci sa prekonávali v bojovnosti, išli na dno svojich síl a je nutné ich za prístup pochváliť. Takto sa bojuje za farby svojho klubu! V druhom polčase výrazne ubudlo šancí ale aj tak sa bolo na čo pozerať. Góly padali až v samom závere. Najskôr išli do šťastného vedenia hostia, kedy po mimoriadne diskutabilnom faule Jara Minárika premenili penaltu. Proti pokutovému kopu výborne reagoval Erik Godó, loptu však vyrazil nešťastne opäť pred dobiehajúceho hráča hostí a ten sa na druhý pokus nemýlil - 0:1. Za neutíchajúcu bojovnosť a charakterové vlastnosti v tomto zápase boli chlapci odmenení v poslednej minúte zápasu. Nešťastník z penaltovej dohry na našej strane Jaro Minárik sa po kombinácii ocitol v rohu súperovej 16-tky, kde ho netakticky reagujúci hosťujúci brankár školácky fauloval a Maťo Hrošovský nariadenú 11-tku bezpečne premenil -1:1. 

V tomto zápase chorobami a zraneniami zdecimovaní naši chlapci ukázali veľké sdce a po výbornom bojovnom výkone na hranici sebaobetovania uchmatli lídrovi súťaže aspoň bod. Táto remíza znamená výrazné zdramatizovanie celej súťaže a pre našich chlapcov opätovné potvrdenie ich kvalít a skutočnosť, že z hľadiska športovej výkonnosti patria v tabuľke určite vyššie, než tomu je v súčasnej dobe.

V zápase chlapcov tradične viedol ako hlavný tréner Palo Brisuda za asistencie vedúceho družstva Mira Bobčíka.