Starší dorast zahájil zimnú prípravu zápasom vo Vítkoviciach

07.01.2017, sobota, prípravný zápas, umelá tráva vo Vítkoviciach

MFK Vítkovice U 19  -   MŠK K.N.Mesto U 19    3 : 1    ( 1 : 1 )

Gól: Hrošovský

Zostava: Godó (Kučák) - Pažický, Holeš, Kubišta, Hudec (D.Ploštica), Kašuba, Mrmus (Milo), Hrošovský (Mačinek), Minárik (Zajac), Bobčík (M.Ploštica)

Komentár:

Starší dorast U-19 zahájil prípravu veľmi ťažkým zápasom s družstvom MFK Vítkovice, ktoré reprezentuje dynamickú a veľmi technickú moravskú školu. Chlapci v extrémnych klimatických podmienkach pri mraze - 12 °C, ale na mimoriadne kvalitnej umelej tráve v športovom areály MFK Vítkovice, predviedli na úvod sezóny výborný výkon, plný bojovnosti a futbalovej kvality. Dá sa povedať, že príjemne prekvapili. Od začiatku sa výborným domácim hráčom vyrovnali v pohyblivosti aj technickej vyspelosti. K sebavedomiu im pomohol aj úvodný gól, keď po výbornom uvoľnení a presnej strele Matúša Hrošovského už v 3 min. zápasu viedli rýchlo 1:0. Domáci hráči boli zaskočení a naši chlapci mali v prvých 15 min. herne navrch. Potom ale začali úradovať technickí a rýchli súperovi krídelníci, kde hlavne po našej pravej strane podnikali nebezpečné výpady. Po jednom z nich domáci hráč prešiel individuálne aj keď trochu so šťastím cez našich dvoch hráčov a zoči-voči Erikovi Godovi nezaváhal - 1:1. Ani po tomto góle nás domáce družstvo v ničom nepredčilo, malo síce miernu územnú prevahu ale naši hráči mali min. 4 čisté gólové šance na opätovné vedenie. V 100 % šanciach sa postupne ocitli 2xMiro Bobčík, raz Erik Mrmus a raz Matúš Hrošovský, ale zoči-voči domácemu brankárovi neuspeli. Prvý polčas sa dá povedať, že sme boli lepší a na počet šancí sme mali ísť do kabíny min. s 1-gólovým náskokom. Do druhého polčasu sme hromadne prestriedali, pričom obraz hry sa prakticky nezmenil. Rozdiel bol len v tom, že domáci pri miernej hernej prevahe nám dokázali streliť vedúci gól po výbornej kombinačnej akcii - 2:1. Až do konca zápasu sme živili šancu na remízu, mali sme opäť zopár šancí a pološancí ale sme ich nedotiahli do gólového výsledku. Naopak, domáci nám 3 min. pred koncom strelili šťastný 3 gól po náhodných odrazoch lopty v našom pokutovom území - 3:1. Škoda nepremených 100% šancí hlavne v prvom polčase, vývoj zápasu by bol určite iný. Sme však mimoriadne spokojní s prístupom chlapcov k zápasu, napriek tréningovým výpadkom koncom roku ukázali obrovský potenciál, hernú vyspelosť a veľkú bojovnosť. Konštatujem to aj s prihliadnutím na kvalitu súpera, ktorý hrá futbalovejšie, dynamickejšie a technickejšie ako naši súperi v 2.lige st.dorastu. V pondelok začíname trénovať v rámci zimnej prípravy a po absolvovaní 3 tréningových jednotiek hráme v sobotu 14.01.2017 ďalší atraktívny prípravný zápas s družstvom FC Hlučín, ktorý je úťastníkom 1.ligy staršieho dorastu ČR !!! Už teraz sa tešíme na tento zápas, kožu lacno nepredáme!

Chlapcov v zápase tradične viedli hlavný tréner Pavol Brisuda a vedúci družstva Miro Bobčík st.