Prehra st.dorastu U 19 v Považskej Bystrici

06.03.2017 12:08

04.03.2017, 10.00 hod., prípravný zápas st.dorastu U 19, umelá tráva, Považská Bystrica

MŠK Považská Bystrica U 19   -   MŠK K.N.Mesto U 19      4 : 1    ( 2 : 1 )

Gól: Hrošovský (11 m )

Zostava: Godó - D.Ploštica, Bryndziar, Holeš, Pažický (Kubišta), Mrmus (Zajac), Tomáš (M.Ploštica), Mačinek, Hrošovský (Ovečka), Minárik, Bobčík

Komentár:

Prípravný zápas s tradičným súperom z Považskej Bystrice nás nezastihol v najoptimálnejšej pohode. Na novej umelej tráve sme od začiatku pôsobili ospalo a zakríknuto. Nakoľko ani súper v prvom polčase neoplýval dynamikou, hral sa pomalý a nepresný futbal bez iskry a nápaditosti. Určite k tomu prispelo aj jarné slnko a nepríjemný vietor, ktorý sťažoval kontrolu lopty. Hneď v úvode sme predviedli výbornú kolmú akciu, po ktorej išiel Bobčík sám na domáceho brankára ale ten končekmi prstov zabránil istému gólu. My sme následne vyrobili dve hrubé individuálne chyby, čo ospalí domáci taktiež nevyužili na strelenie prvého gólu. V tomto nepresnom prvom polčase sme išli do vedenia zásluhou premenenej 11-tky Hrošovského po faule na Minárika - 0:1. Vedenie sme stratili na konci 1.polčasu po nedôraznom bránení pred našou 16-tkou, kedy domáci hráč peknou strelou vyrovnal a po ďalšej chybe v poslednej minúte dokonca domáci strhli vedenie na svoju stranu - 2:1. V druhom polčase sme predviedli ešte horší výkon ako v prvom.Domáci sa oproti tomu zlepšili a tak sme obdržali ďalšie dva góly. Prvý priamo z rohového kopu a druhý po kombinácii. Konečný výsledok je pre nás sklamaním, nakoľko chlapci mali dostatok času na oddych a mohli predviesť ďaleko lepší výkon. Výsledok v príprave neberieme ako tragédiu ale musíme prísť na to, prečo nebol lepší výkon hlavne čo sa týka chuti a bojovnosti. Paradoxom je, že v tomto zápase bol najlepším z nášho družstva Maťo Mačinek, ktorý len začal po zranení intenzívnejšie trénovať. V poslednom prípravnom zápase pred jarnou časťou II.ligy sa v sobotu 11.03.2017 stretneme s družstvom staršieho dorastu FC Vsetín. Všetci dúfame, že predvedieme lepší herný výkon ako s P.Bystricou.

Chlapcov v zápase tradične viedol ako hlavný tréner Palo Brisuda za asistencie vedúceho družstva Mira Bobčíka.