Fraška je slabé slovo, 20 kolo, Nová Baňa vs K. N. Mesto (2:1)

MŠK: Kosa – Marko Kopas,Vavrek,Mičiak/Martinec/,Belaník,Čelko/Janec/,Vlček,

M.Boris,Chovanko,Ševčík/Gašinec/,Kubala

R:Hrivík,AR1:Kapusta,AR2:Krajči,DS:Kosec

ŽK:                                                  ČK:   67min Vlček                                  200 divákov

Prvé zakončenie zápasu prišlo v 2min, keď Barákova hlavička z 10m nenarobila hosťom žiadny problém. V 7min  výborne napádanie Ševčíka využil na strelenie úvodného gólu zápasu Kubala, ktorý z voleja napálil Borisovu prihrávku z hranice 10m a nedal Krnčanovi žiadnu šancu 0:1. Domáci to skúsili v 10min ale Kminiak sa prekľučkoval až do autu a v 18min skúsený Jenes z 30m trafil vysoko nad bránu. V tomto priebehu hry sa síce domáci snažili ale žiadnu gólovú príležitosť si nevypracovali a  naopak hostia podnikali nebezpečné protiútoky a boli pre domácich neustálou hrozbou.  V 36min došlo k vyrovnaniu keď Kminiak skóruje z 5m do protipohybu brankára Kosu 1:1. Do konca prvého polčasu sa viac bojovalo ako hralo a tak boli všetci radi že sa prvý polčas skončil. V 46min mohli domáci skórovať ale Barák zo 14m netrafil našu bránu. V 51min sposobili hostia chaos v domácej obrane z čoho rezultoval priamy kop z 18m ale Chovanko triafa iba do múru. V 52min po rohovom kope hostí sa domáci z vypetím všetkých síl ubránili. Hneď o minútu mohli domáci zmeniť skóre zápasu ale Mičiak vykopáva z bránkovej čiary.  V 67min dostal Vlček červenú kartu po zákroku v strede ihriska, kde išli do súboja narovnako s domácim hráčom. V 76min predviedol najkrajšiu akciu zápasu Marek , keď ligovou strelou z 25m vymietol šibenicu Kosovej brány 2:1. V 87min mohli ešte domáci navýšiť skóre ale Kosa skvele likviduje strelu z 10m. Zápas sme prehrali aj keď treba športovo priznať , že remízový zápas rozhodol „iný faktor“ a znepríjemnil celé sviatky všetkým zúčastneným hráčom a fanúšikom MŠK KNM.

Na vykreslenie situácie (čo sa dialo na ihrisku), pre nás šokujúca udalosť, po strelení gólu domácim hráčom na 2:1, AR1 (asistent rozhodcu) Kapusta / viditeľne pod nejakým vplyvom / odhodil zástavku na zem a oslavoval gól s domácou lavičkou tak, že si tľapkal rukami - s domácou lavičkou a tešil sa takým sposobom, ako keby strelil gól on samotný!!! Toto nie je žart!!!, toto sa naozaj stalo!!! Našim chlapcom sa treba poďakovať nakoľko  hrali celý zápas proti „veľkej prevahe“.

Toto naše družstvo, 19-21 ročných chlapcov, stratilo po tomto zápase poslednú štipku nádeje v to, že sa všetko odohráva iba a iba na ihrisku, potom tu vystáva otázka, načo sa vlastne trénuje a maká celú zimu, načo sa v týchto amatérskych podmienkach vytrapujeme s futbalom každý týždeň, ako máme týchto mladých chlapcov presvedčiť na začiatku ich mužskej kariéry, aby na sebe tvrdo a poctivo makali, aby obmedzili svoj voľný čas/rodinu/prácu/školu, keď výsledok ich práce, ktosi brutálne znehodnotí za 90 min.