13. kolo, KNM - Krasno n. Kysucou 1:0 (1:0)

MŠK KNM: Kosa - Janiš,Belaník,Marko Kopas,Martinec,Židek(46 Janec),Martin Kopas(69 Mičiak),Mozol,Boris,Holák,Beliančin

Tatran Krásno: Lastovica - Štrba,Timek,Švábik,Blahuta,Šidlo,Jakubec(70 Tomčala),Seko,Koleno,Lušňák(46 Kopásek),Sýkora(46 Macura)

R: Košarík, AR1:Krahulec, AR2:Jekkel, DS: Roštár,  150 divákov

ŽK: 59min Belaník, 71min Martinec, 75min  Mozol, 83min Mičiak  -  44min Seko, 88min Kopásek, ČK: nebola
Vedúci Toman.
Domáci vstúpili do kysuckého derby odhodlaní zúžitkovať veľmi dobrú hernú pohodu a od úvodných minút sa snažili byť aktívny.V 5min ale dobre zakombinovali hráči Krásna a Šidlovu strelu z vnútra šestnástky zrážaju domáci hráči na rohový kop.Domáci mali územnú prevahu v strede ihriska ale dostávali sa maximálne na 20m od brány Krásna.V 18min sa na čiare pekne uvoľnil Jakubec, zacentroval pred bránu ale nabiehajúceho hráča výborne pokryl Martinec.Domáci to skúsili v 24min ale výbornú Kopasovú prihrávku zle spracoval Holák a zo šance nebolo nič. Zlom nastal v 32min kedy domáci skvele zohrali nacvičenú akciu a cez štyri prihrávky po ose Beliančin,Martinec,Boris sa lopta dostala k Holákovi a ten obišiel aj vybiehajúceho Lastovicu a loptu poslal do prázdnej brány 1:0.Hneď v 34min mohli hostia vyrovnať ale Kolenovu strelu z priameho kopu Kosa vyrazil.Od tohto momentu až do konca prvého polčasu boli hráči Krásna viac pri lopte a vo dvoch prípadoch to poriadne horelo pred našou bránou.Hlavne v 39min kedy strelu Šidla z 8m zablokovali domáci hráči a bol z toho iba rohový kop.Do druhého polčasu vstúpili obe mužstvá zo zmenami a v 49min striedajúci Janec mal na kopačke druhý gól, ale jeho krížna strela išla vedľa brány.Na opačnej strane chýbali Jakubcovi milimetre po centri Timeka.V 52min sa do vyloženej príležitosti dostal Martin Kopas a len obranný zákrok Timeka  na hranici sebaobetovania zabránil navýšeniu skóre. Hostia hrali v tomto momente zápasu odvážne smerom dopredu ale tu sa otvárali dvierka pre domácich, pričom v 58min sa dotali do prečíslenia ale Martinec zle vyriešil ponúknutú príležitosť.Tréner Krásna poslal do útoku dvoch vysokých hráčov a každá nakopávaná lopta bola veľkou hrozbou pre našu bránu ale treba pochváliť hlavne Beliančina, ktorý mazácky riešil náznaky šancí hosťujúceho mužstva.V tomto časovom úseku zápasu mohli domáci zvýšiť náskok z rýchlych protiútokov ale tu bolo vidno neskúsenosť nášho mladého mužstva.Hostia malina konci zápasu miernu prevahu ale domáci rozumnou hrou v pohode kontrolovali výsledok. Toto derby bolo pre diváka určite zaujímavé o čo sa postarali obidve mužstvá svojím nasadením a bojovnosťou,ktorá bola v medziach fair play za čo sa im treba poďakovať.

Ďakujem za spoluprácu v jesennej časti futbalovej 4 ligy a pevne verím že budeme aj naďalej spolupracovať pri propagácii nášho klubu MŠK KNM a zároveň budeme objektívne komentovať dianie na futbalových trávnikoch v odvetnej časti súťažného ročníka 2013/2014. Toman.